Przejdź do treści

Warszawa: otwarcie przedszkola „Załoga Pana Boga”

Budynek nowego przedszkola w pełnej krasie

Dzięki zaangażowaniu i życzliwości wielu ludzi dobrej woli (w tym urzędników, którzy nie zwlekali z wystawieniem odpowiednich zezwoleń) – oraz oczywiście dzięki Opatrzności, która od początku czuwała nad tym przedsięwzięciem – udało się szczęśliwie doprowadzić do otwarcia przedszkola. Nosi ono nazwę „Załoga Pana Boga”, a jego siedzibą jest nowy budynek znajdujący się pomiędzy kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny a przeoratem św. Piusa X w warszawskiej Radości. Budynek powstał w rekordowo krótkim czasie, gdyż pierwsze prace rozpoczęły się w marcu br., a dziś przedszkole przyjmuje już pierwszych podopiecznych, którzy będą korzystać z nowego wyposażenia: mebli, zabawek, gier, pomocy do nauki języka angielskiego.

– Tym, co odróżnia nasze przedszkole od innych, jest autorski program wychowania w nurcie tradycyjnym, oparty na szczegółowo przygotowanym ratio studiorum – mówi p. Barbara Barwińska, kierowniczka placówki. Zwraca uwagę również na to, że wszystkie dzieci znajdą się w jednej grupie różnowiekowej, co umożliwi pracę wychowawczą na wzór rodziny.

Motywem przewodnim przedszkola jest marynistyka, o czym świadczy nie tylko nazwa placówki. – Nasz program autorski nosi tytuł „Biegiem Wisły”. Dzieci przez cały rok będą poznawać nasz kraj, płynąc na tratwie największą polską rzeką, aż do morza – podkreśla kierowniczka.

W poniedziałek 4 września odbyło się uroczyste poświęcenie nowego przedszkola, którego załoga prosi wszystkich wiernych Tradycji o nieustanne modlitwy w intencji pomyślności tego niezwykłego rejsu ku Panu Bogu.

Skip to content