38 nowych kandydatów do kapłaństwa w seminariach Bractwa

Nowi seminarzyści we Flavigny AD 2017

W sobotę 7 października 2017 r., w święto Matki Bożej Różańcowej, seminaria Bractwa św. Piusa X na półkuli północnej przyjęły nowych kandydatów do kapłaństwa. Jeśli Bóg zechce, po sześciu latach życia modlitwy i nauki zostaną oni wyświęceni na kapłanów na wieki.

Seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen (Bawaria) przyjęło siedmiu nowych seminarzystów: dwóch Polaków, Austriaka, Czecha, Niemca, Szwajcara i Rosjanina.

Seminarium św. Proboszcza z Ars we Flavigny (Francja) przyjęło 19 nowych alumnów: 15 Francuzów, Gabończyka, Kanadyjczyka, Szwajcara i Włocha, a także czterech postulantów do nowicjatu braci.

Z kolei do Seminarium św. Tomasza z Akwinu w Dillwyn (USA) wstąpiło 12 nowych alumnów: 10 Amerykanów, Argentyńczyk i Kanadyjczyk, a także 42 przedseminarzystów, którzy przed rozpoczęciem właściwych studiów kapłańskich otrzymają dodatkową formację o charakterze humanistycznym.
W bieżącym roku do wszystkich seminariów Bractwa św. Piusa X (tj. łącznie z seminariami na półkuli południowej, w których rok akademicki rozpoczyna się w marcu) wstąpiło 47 młodych ludzi, rozpoczynając tzw. rok duchowości.

Pamiętajmy o nich w modlitwie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Seminaria FSSPX i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.