Nowy rok akademicki w seminariach Bractwa na półkuli południowej

Początek roku akademickiego 2018–2019 w seminarium w La Reja

W marcu, miesiącu poświęconemu św. Józefowi, patronowi Kościoła, w seminariach Bractwa św. Piusa X na półkuli południowej rozpoczął się kolejny rok akademicki.

Progi argentyńskiego seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja przekroczyło 15 nowych studentów roku nauk humanistycznych, stanowiących przygotowanie do studiów i życia seminaryjnego, oraz dziewięciu nowych alumnów roku duchowości, w tym czterech Brazylijczyków, dwóch Argentyńczyków oraz po jednym mieszkańcu Hiszpanii, Meksyku i USA. Do nowicjatu braci Bractwa przy argentyńskim seminarium wstąpił również jeden postulant z Meksyku.

Z kolei w australijskim seminarium Świętego Krzyża w Goulburn rok studiów humanistycznych podjęło dwóch studentów, zaś sześciu nowych alumnów rozpoczęło rok duchowości: trzech Koreańczyków, Australijczyk, Filipińczyk i Nigeryjczyk.

W ostatnim półroczu do seminariów Bractwa na całym świecie (a więc także do Zaitzkofen, Flavigny i Dillwyn na półkuli północnej) wstąpiło zatem łącznie 53 nowych seminarzystów. Pamiętajmy o nich w modlitwie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Seminaria FSSPX, Z życia FSSPX i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.