Przejdź do treści

Bawaria: Święcenia diakonatu w seminarium FSSPX w Zaitzkofen

  • przez

Nowo wyświęceni diakoni i ich konsekrator, bp Bernard Tissier de Mallerais

19 maja, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, biskup pomocniczy Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X Bernard Tissier de Mallerais udzielił święceń diakonatu trzem klerykom seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen w Bawarii. Kl. Klemens Kordeuter (Niemiec), kl. Łukasz Lipp (Austriak) i kl. Bartosz Tokarski (Polak) będą służyć u boku kapłana przy ołtarzu i głosić Ewangelię. W kazaniu biskup mówił o znaczeniu tej posługi (gr. διάκονος diákonos ‘sługa’) w Kościele i współpracy z Duchem Świętym w jej realizacji.

W tych ważnych chwilach polskiemu klerykowi towarzyszyła rodzina, księża i bracia zakonni z przeoratów warszawskiego i gdyńskiego, jak również grupa przybyłych z nimi ministrantów.

Jeśli Pan Bóg pozwoli, ks. dk. Bartosz Tokarski przyjmie święcenia kapłańskie latem przyszłego roku, natomiast 30 czerwca bieżącego roku, w dniu wspomnienia św. Pawła Apostoła, inny polski kleryk – ks. dk. Jakub Wawrzyn – zostanie z łaski Boga wyświęcony na kapłana. Wszystkich Czytelników prosimy o modlitwę w ich intencji, a także w intencji wszystkich seminarzystów Bractwa.

Do 30 czerwca w seminarium Najświętszego Serca Jezusowego codziennie wieczorem odbywać się będzie rotacyjna godzina czuwania w intencji dobrych powołań kapłańskich i zakonnych. Możemy dołączyć się do tej modlitwy, biorąc np. udział w nabożeństwa majowych i czerwcowych przed Najświętszym Sakramentem.

Zobacz zdjęcia z uroczystości; dostępna jest także druga galeria.

Aktualizacja 28.05.2018: Dodano informację o godzinie czuwania w intencji powołań oraz adres drugiej galerii fotograficznej.

Skip to content