Indie: Rozwój apostolatu Bractwa

Kadr z filmu o apostolacie Bractwa w Indiach

Z okazji ukończenia realizacji filmu przedstawiającego apostolat Bractwa Św. Piusa X w Indiach, ks. Alan Marek Nély, asystent przełożonego generalnego, wystosował do czytelników serwisu informacyjnego FSSPX.NEWS następujący list:

Drodzy Czytelnicy!

Apostolat szkół katolickich w krajach misyjnych był bardzo bliski naszemu ukochanemu Założycielowi. Czyż nie wynika on z samego rozkazu Pana Jezusa: „idźcie i nauczajcie wszystkie narody”? Dlatego Bractwo zawsze szczególnie zwracało uwagę na edukację, zwłaszcza w krajach misyjnych. Nasi kapłani i siostry zakonne na misjach w Indiach dokonują wspaniałego dzieła, kształcąc i wychowując tamtejsze sieroty. Widziałem to dzieło osobiście. Mam nadzieję, że nasi misjonarze będą mogli kontynuować to szlachetne dzieło.

Proszę Was również, Drodzy Wierni, o modlitewne wsparcie misji Bractwa Św. Piusa X w Indiach. Aby lepiej zapoznać Was z naszym apostolatem w tej części świata, przedstawiam Wam poniższy film. Oby jego treść była dla Was inspiracją!

Z kapłańskim błogosławieństwem,
ks. Alan Marek Nély

Ten wpis został opublikowany w kategorii Apostolat, Z historii FSSPX i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.