Przejdź do treści

Polska: Zlot Rycerstwa Niepokalanej dla chłopców

Przyjęcie nowych rycerzy podczas zlotu MI w Poznaniu

W dniach 11–13 maja odbył się kolejny zlot Rycerstwa Niepokalanej dla chłopców, tym razem w Poznaniu. W podróż z Warszawy wyruszyliśmy w piątek 11 maja, by około godziny 19.00 zameldować się w poznańskiej kaplicy. Pomimo zmęczenia długą podróżą w zatłoczonym pociągu natychmiast ruszyliśmy na szkolne boisko, gdzie rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Gra szła nam tak fantastycznie, że szkoda nam było czasu na kolację, dlatego zjedliśmy ją… na boisku.

Następny dzień rozpoczęliśmy od prezentacji na temat oziębłości duchowej, po której uczestniczyliśmy we Mszy świętej, odprawionej przez ks. Wierzyckiego; później wybraliśmy się do zoo. Tam mieliśmy okazję zobaczyć egzotyczne zwierzęta, ale także przejechać się kolejką i zjeść pyszny obiad i nie mniej pyszny deser. Następnie zwiedziliśmy fort III („Graf Kirchbach”), jeden z fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, że załoga mogła bronić się przez trzy miesiące bez dostaw z zewnątrz.

Po zwiedzaniu ponownie ruszyliśmy na boisko, gdzie został rozegrany kolejny emocjonujący mecz, a po nim br. Maksymilian przedstawił prezentację o św. Maksymilianie Kolbem oraz Rycerstwie Niepokalanej. Następnego dnia była niedziela, więc uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., po której szeregi Rycerstwa zasiliło dwóch chłopców.

Skip to content