Przejdź do treści

Warszawa: Sakrament bierzmowania

Bp Bernard Fellay udziela bierzmowania w kościele w warszawskiej Radości.

29 kwietnia br., w IV niedzielę po Wielkanocy, bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, w warszawskim kościele FSSPX pw. Niepokalanego Poczęcia w Warszawie Radości udzielił sakramentu bierzmowania 39 wiernym związanym z duszpasterstwem FSSPX, którzy przybyli z całej Polski.

Następnie bp Fellay odprawił Mszę św., podczas której ks. Łukasz Weber FSSPX asystował mu jako diakon, a ks. Konstantyn Najmowicz FSSPX jako subdiakon. Kazanie wygłoszone przez przełożonego generalnego Bractwa, tłumaczone z języka hiszpańskiego przez ks. Najmowicza, dotyczyło roli sakramentów chrztu i bierzmowania w umocnieniu waleczności i odwagi w wyznawaniu wiary katolickiej. W dzisiejszych trudnych czasach nowo bierzmowani będą musieli zmierzyć się nie tylko z diabłem i światem – nieprzyjaciół znajdą także wewnątrz Kościoła.

Po zakończeniu Mszy bp Fellay spotkał się z nowo bierzmowanymi na placu przed kościołem, gdzie wraz z asystą liturgiczną pozował do pamiątkowych fotografii, a następnie bardzo długo rozmawiał z uczestnikami uroczystości.

Osoby zainteresowane pozyskaniem pełnego zestawu zdjęć w wysokiej rozdzielczości prosimy o kontakt na adres e-mailowy foto@tedeum.pl.

Skip to content