Przejdź do treści

III Ogólnopolski Zlot Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji

Międzynarodowy moderator Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji, ks. Karol Stehlin FSSPX

Pod koniec maja br. przybył do Polski z wizytą międzynarodowy moderator Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji, ks. Karol Stehlin FSSPX. Znany i lubiany gość odwiedził wiernych w trzech miastach: Gdyni, Chorzowie i Warszawie.

Spotkanie w Gdyni w przeoracie Niepokalanego Serca N.M.Panny – miało ono miejsce w czwartek 24 maja – rozpoczął wykład na temat Rycerstwa Niepokalanej i wielkiej tajemnicy fatimskiej. Uroczysta Msza św. zgromadziła ok. 110 osób; po niej odbył się ciąg dalszy wykładu, który ks. Stehlin uzupełnił relacją z apostolatu FSSPX w Azji. Wizyta była połączona z prezentacją ostatniego tomu trylogii Gwiazda przewodnia czasów ostatecznych. Mistyka objawień Matki Bożej w Fatimie, który ukazał się drukiem w Wydawnictwie Te Deum. Każdy chętny mógł otrzymać autograf autora.

Kolejnego dnia ks. Stehlin z przygodami (odwołany rejs samolotu) dotarł do kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbe w Chorzowie. Po Mszy św., w trakcie uroczystej ceremonii, do MI zostało przyjętych 14 nowych rycerzy. Później wszyscy wyruszyli do Katowic, gdzie ks. Stehlin wygłosił wykład o Rycerstwie Niepokalanej przed ponad setką słuchaczy. Po wykładzie miała nastąpić sesja pytań i odpowiedzi, ale za zgodą sali prelegent opowiedział o początkach wielkiej pielgrzymki – Mary’s Mission Tour – która przeszła przez całe Filipiny; rzeczywiście, była to bardzo poruszająca historia.

Uczestnicy III Zlotu Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji

Dwudniowy III Międzynarodowy Zlot Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji w przeoracie św. Piusa X w Warszawie rozpoczął się w sobotę 26 maja odmówieniem różańca św. Tego dnia najliczniej zgromadzeni wierni (łącznie ok. 500 osób) mogli uczestniczyć w uroczystej Mszy św. i wysłuchać trzech wykładów ks. Karola Stehlina o tematyce fatimskiej i Rycerstwie Niepokalanej. W przerwach między wykładami do szacownego gościa ustawiała się długa kolejka po autograf; można też było posilić się różnorodnymi ciastami, sałatkami i kiełbasą na gorąco. W przygotowaniu tych smakołyków i sprawnej obsłudze kuchni niezastąpieni okazali się członkowie, a zwłaszcza członkinie MI.

Kolejnego dnia ks. Stehlin wygłosił jeszcze trzy wykłady (w tym jeden w ramach kazania na sumie) oraz udzielił wywiadu pt. Niepokalana ratunkiem w czasach ostatecznych. Także w niedzielę odbyła się ceremonia przyjęcia 28 nowych rycerzy i odnowienie aktu konsekracji. Odśpiewanie hymnu Rycerstwa Niepokalanej i uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło to niezwykłe spotkanie.

Wywiad dla Mediów Narodowych pt. Niepokalana ratunkiem w czasach ostatecznych:
Nagrania wykładów ks. Stehlina są dostępne na kanale YouTube Rycerstwa Niepokalanej.

Osoby zainteresowane pozyskaniem pełnego zestawu zdjęć w wysokiej rozdzielczości prosimy o kontakt na adres e-mailowy foto@tedeum.pl.

Skip to content