Przejdź do treści

Kalwaria Zebrzydowska: Pielgrzymka dróżkami Pana Jezusa (galeria fotograficzna)

Pielgrzymi przed wyruszeniem na dróżki Pana Jezusa

W sobotę 9 czerwca grupa ponad trzydziestu pielgrzymów – stanowili ją przede wszystkim wierni uczęszczający do kaplic w Krakowie i Chorzowie, ale także goście z innych kaplic, m.in. z północy Polski – pod przewodnictwem ks. Łukasza Szydłowskiego FSSPX wyruszyła na dróżki Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wędrówkę poprzedziła cicha Msza św., odprawiona w kaplicy Męki Pańskiej na terenie bazyliki.

W tym roku pogoda sprzyjała pielgrzymom – było bardzo słonecznie, chwilami nawet skwarnie, ale ulgę w marszu przynosił chłodny wiaterek. Dzięki temu licząca ok. 7 km trasa, prowadząca przez malownicze tereny wokół Kalwarii, została pokonana bardzo szybko, bo w czasie czterech i pół godziny, obejmującym również przerwę na odpoczynek i posiłek.

Także w tym roku pielgrzymów pobudzały do refleksji rozważania przygotowane specjalnie na tę okazję; chcąc umożliwić wszystkim chętnym skorzystanie z tych rozważań – może podczas indywidualnej wyprawy do Kalwarii? – zamieszczamy je tu do pobrania w postaci pliku PDF.

Skip to content