Przejdź do treści

Pszczela Wola: Piknik integracyjny wiernych

Uczestnicy pikniku w Pszczelej Woli

10 czerwca br. wierni kaplicy pw. św. Stanisława Kostki w Lublinie już po raz trzeci spotkali się na dorocznym pikniku integracyjnym. Tym razem miejscem spotkania był teren technikum pszczelarskiego w Pszczelej Woli – przybyło nań ponad 100 osób, w tym około trzydzieścioro dzieci (nie licząc kilkorga w łonach matek).

Ks. Hubert Kuszpa nawiązał w kazaniu do miejsca piknikowego, tłumacząc, że jesteśmy pielgrzymami zmierzającymi do ojczyzny mlekiem i miodem płynącej, a tym słodkim miodem, naszą wieczną rozkoszą, jest sam Jezus Chrystus. Chcąc posiąść słodycz Jego miłości, możemy za wzór obrać pszczoły i naśladując je, nabyć wiele cnót: dobrego korzystania z powierzonego krótkiego czasu życia, wyniszczającej się dla innych pracowitości i przede wszystkim miłości społecznej.

Na pikniku pogoda dopisała, słońce rozlewało swój żar i zgromadzeni byli zadowoleni, że mogli spożyć przywiezione potrawy w cieniu wielkich lip i klonów. Kiełbasa z grilla była świetna, a smaku dopełniały liczne sałatki i ciasta domowej roboty. Dzieci po krótkim posiłku zajęły się harcami wśród parkowych drzew, a dorośli – po trochę dłuższej konsumpcji – snuli miłe pogawędki oraz oddawali się lekturze kroniki kaplicy. Chętni zwiedzili muzeum pszczelarstwa, znajdujące się w tutejszym technikum, gdzie mogli także kupić miód i woskowe świece, natomiast miłośnicy koni cieszyli się krótka wyprawą do sąsiedniej stadniny. Dużą atrakcją dla dzieci (i niektórych dorosłych) okazał się zlot miłośników starych motorów na terenie technikum.

Impreza udała się znakomicie, a uczestnicy planują za rok ponownie spotkać się na pikniku w pełnym gronie, powiększonym jeszcze o tych, którzy przez ten czas odkryją piękno katolickiej Tradycji. Oby było ich jak najwięcej!

Skip to content