Przejdź do treści

Vanuatu: Misja Bractwa św. Piusa X

Vanuatu to państwo w Oceanii, położone na 83 wyspach Nowych Hebrydów

„Long God yumi stanap”, „Stoimy przed obliczem Boga” – tak brzmi motto Vanuatu, rajskiego archipelagu na południowym Pacyfiku, gdzie mieszkają najbardziej uśmiechnięci ludzie na świecie.

Kapłani Bractwa św. Piusa X co pół roku odwiedzają wioskę Vunapisu na Wyspie Świętego Ducha, jednej z wielu wysepek tworzących Republikę Vanuatu. Poniższy film (bez napisów w języków polskim) przybliża okoliczności, w których około 10 lat temu po raz pierwszy księża Bractwa trafili do tego odludnego i ubogiego miejsca; pokazuje także opatrznościowy rozwój misji, mogącej wzrastać dzięki wsparciu dobroczyńców i ofiarności ochotników, którzy towarzyszą kapłanom i pomagają im w nauczaniu katechizmu, rozbudowie świątyni i opiece nad chorymi. Oby dobry Bóg zesłał więcej robotników na te żniwa! Tylko dzięki liczniejszym szeregom kapłanów wierni z Vanuatu będą mogli częściej korzystać z sakramentów.
Aktualizacja 13.06.2018 r.
Pierwszymi kapłanami Bractwa, którzy odwiedzili Vanuatu, byli australijscy księża Pepping i Taouk. Obecnie misję organizuje pochodzący z Belgii ks. Ludwik Bochkoltz, który dolatując z Nowej Zelandii prowadzi również apostolat Bractwa na francuskich wyspach Nowej Kaledonii.

Skip to content