Przejdź do treści

Warszawa: Procesja Bożego Ciała

Procesja Bożego Ciała w Warszawie

W uroczystość Bożego Ciała, przypadającą w tym roku 31 maja, odbyła się uroczysta procesja poprzedzona Mszą św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie; kazanie wygłosił ks. Raivo Kokis FSSPX. Następnie spod kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny w Warszawie, ku czterem ołtarzom rozmieszczonym na okolicznych ulicach, wyruszyła grupa ponad 300 osób, z których część specjalnie na tę okoliczność pokonała znaczne odległości, przyjeżdżając z okolicznych miast.

Monstrancję pod baldachimem niósł ks. Konstantyn Najmowicz FSSPX, poprzedzany przez aż 17 ministrantów, w tym dwóch ceremoniarzy. Wychowankowie szkoły św. Tomasza z Akwinu z podwarszawskiego Józefowa nieśli sztandary, a dziewczynki sypały płatki kwiatów przed niesionym Najświętszym Sakramentem. Troska o poszanowanie sacrum i dbałość o jak najgodniejszy przebieg procesji wywarła na jej uczestnikach głębokie wrażenie, a czasem wręcz wzruszenie.

Osoby zainteresowane pozyskaniem pełnego zestawu zdjęć w wysokiej rozdzielczości prosimy o kontakt na adres e-mailowy foto@tedeum.pl.

Skip to content