Przejdź do treści

Warszawa: Różaniec pod Szpitalem Bielańskim

Różaniec pod Szpitalem Bielańskim

W czwartek 20 września członkowie warszawskiego koła młodzieży Rycerstwa Niepokalanej – wraz z innymi wiernymi – zgromadzili się pod Szpitalem Bielańskim, aby wziąć udział w antyaborcyjnej pikiecie współorganizowanej przez Fundację Pro – prawo do życia. Modlitwy prowadzili księża i bracia Bractwa św. Piusa X. Zgromadzeni wspólne odmówili różaniec w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji dokonywane w tym szpitalu oraz wyproszenia u Niepokalanej skruchy i nawrócenia tym, którzy są za nie odpowiedzialni. Poszczególne tajemnice różańca poprzedzały rozważania i wspólny śpiew.

Szpital Bielański przoduje w statystykach, jeśli chodzi o dokonane aborcje w Polsce. Tylko w 2017 r. zamordowano tu 131 nienarodzonych dzieci, głównie zagrożonych niepełnosprawnością (w tym zespołem Downa).
Warszawskie koło młodzieży Rycerstwa Niepokalanej gorąco zaprasza na następny publiczny różaniec przed Szpitalem Bielańskim w niedzielę 14 października o godz. 19.00.

Aktualizacja 1.12.2018 r.
Warszawskie koło młodzieży Rycerstwa Niepokalanej oraz Fundacja Pro – prawo do życia gorąco zachęcają wszystkich, a szczególnie całe rodziny, do udziału w publicznej modlitwie różańcowej w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji dokonywanych w Szpitalach Bielańskim i prof. W. Orłowskiego oraz wyproszenia u Niepokalanej skruchy i nawrócenia tym, którzy są za to odpowiedzialni. Różańce przed Szpitalem Bielańskim będą odmawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca, a przed Szpitalem Orłowskiego – w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 19.00. (zobacz poniżej)

Różaniec 18.11.2018 r.
Aktualizacja 25.02.2019 r.
Od marca 2019 r. nastąpi zamiana miejsc: różańce przed Szpitalem Bielańskim będą odmawiane w każdą czwartą niedzielę miesiąca, a przed Szpitalem Orłowskiego – w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Aktualizacja 4.06.2019 r.
W Szpitalu Orłowskiego w bieżącym roku nie zabito ani jednego dziecka. W drugie niedziele miesiąca o godz. 19.00 pod tym szpitalem będzie zatem odmawiany różaniec, aby podziękować Niepokalanej i prosić Ją, aby całkowicie zaprzestano tam zabijania dzieci poczętych oraz o łaskę wytrwania w tej decyzji przez personel szpitala.

Aktualizacja 24.06.2019 r.
Począwszy od 14 lipca, różaniec w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji w drugie niedziele miesiąca będzie odmawiany pod Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie (na rogu ul. ul. Brylowskiej i Szarych Szeregów, przy furgonetce Fundacji PRO – Prawo do życia).

Aktualizacja 10.10.2019 r.
Różaniec pod Szpitalem Bielańskim będzie odmawiany o godz. 17.00.

Aktualizacja 15.12.2019 r.
Począwszy od 12 stycznia 2020 r. różaniec pod Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie (przy wjeździe do szpitala od strony ul. Brylowskiej) będzie odmawiany o godz. 11.00.

Skip to content