Warszawa: Różaniec pod Szpitalem Bielańskim

Różaniec pod Szpitalem Bielańskim

W czwartek 20 września członkowie warszawskiego koła młodzieży Rycerstwa Niepokalanej – wraz z innymi wiernymi – zgromadzili się pod Szpitalem Bielańskim, aby wziąć udział w antyaborcyjnej pikiecie współorganizowanej przez Fundację Pro – prawo do życia. Modlitwy prowadzili księża i bracia Bractwa św. Piusa X. Zgromadzeni wspólne odmówili różaniec w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji dokonywane w tym szpitalu oraz wyproszenia u Niepokalanej skruchy i nawrócenia tym, którzy są za nie odpowiedzialni. Poszczególne tajemnice różańca poprzedzały rozważania i wspólny śpiew.

Szpital Bielański przoduje w statystykach, jeśli chodzi o dokonane aborcje w Polsce. Tylko w 2017 r. zamordowano tu 131 nienarodzonych dzieci, głównie zagrożonych niepełnosprawnością (w tym zespołem Downa).

Gepostet von Adrian Majcher am Donnerstag, 20. September 2018

Warszawskie koło młodzieży Rycerstwa Niepokalanej gorąco zaprasza na następny publiczny różaniec przed Szpitalem Bielańskim w niedzielę 14 października o godz. 19.00.

Aktualizacja 1.12.2018 r.
Warszawskie koło młodzieży Rycerstwa Niepokalanej oraz Fundacja Pro – prawo do życia gorąco zachęcają wszystkich, a szczególnie całe rodziny, do udziału w publicznej modlitwie różańcowej w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji dokonywanych w Szpitalach Bielańskim i prof. W. Orłowskiego oraz wyproszenia u Niepokalanej skruchy i nawrócenia tym, którzy są za to odpowiedzialni. Różańce przed Szpitalem Bielańskim będą odmawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca, a przed Szpitalem Orłowskiego – w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 19.00. (zobacz poniżej)

Różaniec 18.11.2018 r.

Aktualizacja 25.02.2019 r.
Od marca 2019 r. nastąpi zamiana miejsc: różańce przed Szpitalem Bielańskim będą odmawiane w każdą czwartą niedzielę miesiąca, a przed Szpitalem Orłowskiego – w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Aktualizacja 4.06.2019 r.
W Szpitalu Orłowskiego w bieżącym roku nie zabito ani jednego dziecka. W drugie niedziele miesiąca o godz. 19.00 pod tym szpitalem będzie zatem odmawiany różaniec, aby podziękować Niepokalanej i prosić Ją, aby całkowicie zaprzestano tam zabijania dzieci poczętych oraz o łaskę wytrwania w tej decyzji przez personel szpitala.

Aktualizacja 24.06.2019 r.
Począwszy od 14 lipca, różaniec w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu za grzechy aborcji w drugie niedziele miesiąca będzie odmawiany pod Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie (na rogu ul. ul. Brylowskiej i Szarych Szeregów, przy furgonetce Fundacji PRO – Prawo do życia).

Aktualizacja 10.10.2019 r.
Różaniec pod Szpitalem Bielańskim będzie odmawiany o godz. 17.00.

Aktualizacja 15.12.2019 r.
Począwszy od 12 stycznia 2020 r. różaniec pod Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie (przy wjeździe do szpitala od strony ul. Brylowskiej) będzie odmawiany o godz. 11.00.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Apostolat i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.