Przejdź do treści

Australia: Śluby braci Bractwa św. Piusa X

Obłóczyny braci Bractwa św. Piusa X w Australii

28 września br., w święto św. Wacława, w seminarium św. Krzyża w Goulburn (Australia) trzech postulantów – pochodzących z Australii, Indii i Nigerii – przyjęło z rąk ks. Pawła Robinsona FSSPX habit braci Bractwa św. Piusa X. Był to szczególny powód do radości, albowiem ostatnie obłóczyny braci w Australii miały miejsce aż 10 lat temu.

Następnego dnia, w święto św. Michała Archanioła, patrona braci Bractwa, dwaj bracia – z Indii i Kanady – odnowili swe tymczasowe śluby przed rektorem seminarium, ks. Danielem Themannem FSSPX.

Dla chwały Bożej, ich własnego uświęcenia oraz zbawienia dusz, bracia Bractwa św. Piusa X poświęcają się Panu Bogu jako zakonnicy. Całe ich życie i wszystkie ich uczynki są ofiarowane Bogu przez Chrystusa, szczególnie przy ołtarzu Najświętszej Ofiary. Bracia składają śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, które jeszcze ściślej jednoczą ich z boskim Mistrzem.

Specyfiką powołania braci jest pomoc kapłanom Bractwa św. Piusa X we wszystkich aspektach ich posługi kapłańskiej, zarówno w kwestiach materialnych jak i w działaniach duszpasterskich, w kaplicach, szkołach czy misjach Bractwa na całym świecie.

Skip to content