Przejdź do treści

Czterdziestolecie seminarium Bractwa św. Piusa X w Zaitzkofen

Uroczystość święceń kapłańskich w Zaiztkofen

26 października 1977 r. Stowarzyszenie Św. Piusa V nabyło – położony w Bawarii na południe od Ratyzbony – pałac w Zaitzkofen wraz z przylegającymi doń włościami. Rok później przeniosło się tam niemieckojęzyczne seminarium duchowne Bractwa, działające dotąd w szwajcarskim Weissbad w kantonie Appenzell. Uroczystego otwarcia tego seminarium, pod patronatem Najświętszego Serca Jezusowego, 1 października 1978 r. dokonał abp Marceli Lefebvre.

Czterdzieści lat później cała wspólnota seminarium podziękowała za łaski wylane w tym miejscu, za liczne powołania kapłańskie i zakonne, na chwałę Bożą i ku czci Kościoła. W niedzielę 14 października odbyły się otwarte dla wszystkich obchody czterdziestolecia seminarium, których program był następujący:

9.00
wykład ks. Franciszka Schimdbergera FSSPX (rektora) o historii założenia i rozwoju seminarium
10.30
uroczysta Msza św. z wyższą asystą, odprawiona przez przełożonego generalnego Bractwa św. Piusa X, ks. Dawida Pagliaraniego FSSPX. Była to jego pierwsza wizytacja w Zaitzkofen, której dokonał w towarzystwie ks. Krystiana Bouchacourta FSSPX, drugiego asystenta przełożonego generalnego.
14.30
nieszpory i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Seminarium w Zaitzkofen ukończyło ośmiu kapłanów i czterech braci z Polski; obecnie studiuje w nim pięciu kleryków z naszego kraju, a trzech dalszych jest na roku duchowości. Pamiętajmy o nich w modlitwach!

Skip to content