Przejdź do treści

Francja: Obłóczyny i śluby braci Bractwa św. Piusa X

Śluby braci we Flavigny

28 września br., w święto św. Wacława, ks. Patryk Troadec FSSPX, rektor seminarium św. Proboszcza z Ars we Flavigny, udzielił habitu trzem Francuzom, którzy pragną zostać braćmi w Bractwie św. Piusa X. Nazajutrz, w święto św. Michała Archanioła, patrona braci Bractwa, dwaj nowicjusze – Francuz i Włoch – złożyli we Flavigny swoje pierwsze śluby, podczas gdy pochodzący z Alzacji brat Franciszek Józef Rederstorff złożył śluby wieczyste, a trzech innych braci odnowiło śluby czasowe.

Oprócz roku duchowości dla kleryków, którzy kontynuują studia w szwajcarskim Ecône, w seminarium we Flavigny mieści się również francuskojęzyczny nowicjat braci Bractwa.

* * *

Kim jest brat Bractwa św. Piusa X?

To zakonnik, który poświęca swe życie Panu Bogu poprzez śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Obiera stan życia, który zachowywał sam Pan Jezus, oddając się całkowicie – ciałem i duszą – Trójcy Świętej.

Abp Marceli Lefebvre tłumaczył: „Powołanie nie polega na cudownym czy nadzwyczajnym wezwaniu. Jest to rozwój duszy chrześcijańskiej, która przywiązuje się do swego Stwórcy i Zbawiciela Jezusa Chrystusa miłością wyłączną i która dzieli wraz z Nim Jego pragnienie zbawienia dusz”.

Źródło

Skip to content