Przejdź do treści

Początek roku akademickiego w seminariach Bractwa na półkuli południowej

Seminarium św. Krzyża w Goulburn

W marcu w seminariach Bractwa św. Piusa X rozpoczął się nowy rok akademicki. W Argentynie do seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja na pierwszy rok studiów, czyli rok duchowości, wstąpiło 10 alumnów – czterech z Brazylii, trzech z Meksyku, dwóch z Argentyny i jeden z Paragwaju. Dodatkowo 10 młodych ludzi podjęło rok studiów humanistycznych w działającym tamże przedseminarium. Z kolei do argentyńskiego nowicjatu braci Bractwa, również w La Reja, wstąpiło dwóch postulantów – z Brazylii i z Meksyku.

W Australii do seminarium Świętego Krzyża w Goulburn na rok duchowości wstąpiło dwóch nowych alumnów – z Australii i Nowej Zelandii; ponadto – podobnie jak w Argentynie – sześciu studentów podjęło roczną formację w przedseminarium. Do nowicjatu braci Bractwa w Goulburn wstąpiło dwóch postulantów – z Nigerii i z Republiki Południowej Afryki.

Uwzględniając statystyki z jesieni ub.r. dotyczące półkuli północnej, w tym roku akademickim do seminariów Bractwa wstąpiło łącznie 62 seminarzystów: Deo gratias! Pamiętajmy o nich w naszej modlitwach.

Skip to content