Przejdź do treści

Kalwaria Zebrzydowska: Pielgrzymka dróżkami Matki Bożej

pielgrzymi
Pielgrzymi na dróżkach Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 25 maja pielgrzymi pod przewodem ks. Łukasza Szydłowskiego FSSPX kolejny raz wyruszyli na dróżki Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Grupa liczyła prawie dwa tuziny pątników, związanych z kilkoma kaplicami Bractwa w Polsce; przybyły także osoby niezwiązane z Bractwem.

pielgrzymi
Na trasie

Dróżki Matki Bożej to malownicza trasa, wiodąca przez okoliczne łagodne wzgórza; liczy ok. 5,5 km i łączy ok. 20 obiektów – kapliczek i kościołów. Przy każdym z nich ks. Szydłowski odczytywał rozważania, osnute wokół życia i tytułów Maryi; pomiędzy obiektami dróżek był odmawiany różaniec i inne modlitwy, a także śpiewane pieśni.

Widok spod bazyliki

Pogoda sprzyjała pielgrzymom: po tygodniu intensywnych opadów akurat tego dnia było ciepło i sucho, przez co wszyscy po paru godzinach marszu w dobrej formie dotarli do celu – bocznej kaplicy bazyliki pw. Matki Bożej Anielskiej, w której ołtarzu znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwanej także Matką Boską Płaczącą – żeby przedstawić Jej swoje prośby lub podziękować za otrzymane łaski.

Skip to content