Przejdź do treści

Chorzów: Spotkanie wiernych Tradycji w Górnośląskim Parku Etnograficznym

  • Polska
Msza św. w zabytkowym kościele na terenie chorzowskiego skansenu

Integracyjne spotkania wiernych Tradycji katolickiej w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie stopniowo urastają do rangi tradycji. W tym roku spotkaniu, które miało miejsce w sobotę 15 czerwca, towarzyszyło upamiętnienie 10-lecia święceń kapłańskich ks. Łukasza Szydłowskiego FSSPX, duszpasterza chorzowskiej kaplicy Bractwa pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób, w większości wiernych kaplicy chorzowskiej, ale także z Krakowa i z innych części Polski. Po Mszy św. odprawionej w drewnianym, zabytkowym kościółku skansenu, wierni uczestniczyli w pikniku, którego serdeczna atmosfera sprzyjała integracji środowiska Tradycji. Dzięki zaangażowaniu wielu pań w przygotowania do pikniku oraz świetnej organizacji pp. Szydłowskich nikt z przybyłych nie odszedł od stołu głodny ani spragniony.

W okolicznościowej przemowie ks. Szydłowski zaznaczył, że największym wynagrodzeniem trudów kapłańskich jest przede wszystkim widok wiernych obficie korzystających z Boskich sakramentów – przede wszystkim z Eucharystii. Podkreślił także, że Pan Bóg obficie błogosławi i wynagradza, zarówno kapłanom jak i wiernym, którzy ochoczo i szczodrze odpowiadają fiat na wolę Bożą, akceptując trudy i poświęcenia.

Spotkanie i modlitwa dziękczynna za łaskę kapłaństwa duszpasterza były dla uczestników doskonałą okazją do radosnego zakończenia okresu wielkanocnego i oktawy Zesłania Ducha Świętego.

Skip to content