Przejdź do treści

Francja: Odnaleziono skradzione cyboria z konsekrowanymi hostiami

19 maja z tabernakulum w kaplicy w Bergerac skradziono dwa cyboria z konsekrowanymi hostiami. Ponieważ złodziej nie zabrał nic więcej, obawiano się, że celem przestępstwa była profanacja

Drodzy Współbracia, Drodzy Wierni! Drodzy Przyjaciele, którzy od wtorku 19 maja odprawialiście Msze św., modliliście się i pokutowaliście. Wasze błagania wzruszyły serce Boga, którym jest Jezus Chrystus, a szatan został pokonany Waszą wiarą. Kiedy trwaliśmy pogrążeni w żałobie i bólu, drżąc na myśl o nieodwracalnej obrazie wyrządzonej eucharystycznemu Ciała Chrystusa, ks. Michał Morille FSSPX odnalazł dwa cyboria, skradzione z tabernakulum.

W niedzielę 24 maja rano ks. Morille odnalazł je schowane z tyłu kościoła; jedno z naczyń było otwarte, ale obydwa zawierały konsekrowane hostie. Kolejnego dnia w pudle znajdującym się przy wejściu do kaplicy odnaleziono dwa welony, które przykrywały cyboria oraz łyżkę do butów, której najprawdopodobniej użyto do wyłamania drzwiczek tabernakulum. Nie wiadomo, czy złodziej przywłaszczył sobie jakiekolwiek Hostie. […] Pozostaje nam jedynie prosić Pana Boga o łaskę nawrócenia dla niego.

W imieniu całej wspólnoty kapłanów i wiernych naszego kościoła pw. św. Jana Ewangelisty w mieście Bergerac składam dzięki miłosiernemu Bogu, który sprawił, że pomimo łez możemy się teraz radować. Przyjmijcie wszyscy wyrazy mojej głębokiej wdzięczności za duchowe wsparcie, które okazało się tak cenne w godzinie tej straszliwej męki.

ks. Sebastian Gabard FSSPX, przeor przeoratu pw. św. Joanny d’Arc w Bergerac

Zobacz też: Francja: Profanacja i świętokradztwo w kościele Bractwa

Skip to content