Przejdź do treści

Obłóczyny w seminariach Bractwa w Argentynie i Australii

Seminarzyści w La Reja po przyjęciu szat duchownych

Podczas gdy w seminariach Bractwa na półkuli północnej panują ferie letnie i klerycy, opuściwszy seminaria, odpoczywają przed początkiem kolejnego roku lub pomagają kapłanom w apostolacie, uczestnicząc w pielgrzymkach, obozach letnich, itp., w seminariach południowej hemisfery rok akademicki trwa w najlepsze. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, seminarzyści roku duchowości w La Reja i Goulburn otrzymali sutannę.

W seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja, po rozpoczęciu zajęć w marcu bieżącego roku, 15 sierpnia 2020 r., pięciu młodych mężczyzn: trzech Argentyńczyków i dwóch Nikaraguańczyków przyjęło sutannę z rąk rektora, ks. Jana de Lassusa FSSPX. W swoim kazaniu przypomniał o znaczeniu kapłaństwa dla świętości Kościoła i odnowy społeczeństwa. Warto zauważyć, że spośród argentyńskich seminarzystów dwóch pochodzi z samego La Reja i uczęszczało do szkoły Bractwa im. Dzieciątka Jezus, która znajduje się w najbliższym sąsiedztwie seminarium. Można sobie wyobrazić radość księży pracujących w tej szkole. Jest to również wielka zachęta do podjęcia wszelkich starań, aby szkoły katolickie mogły bez przeszkód działać i  przynosić owoce.

Nowo obłóczeni seminarzyści w Goulburn

Tego samego dnia w seminarium Świętego Krzyża w Australii sutannę otrzymało dwóch Australijczyków i jeden Nowozelandczyk. Świeżo mianowany rektor, ks. Robert MacPherson FSSPX, odprawił Mszę św. i pobłogosławił sutanny. Panujące nadal w Australii surowe ograniczenia, wynikające z wprowadzonego przez władze stanu epidemii, uniemożliwiły przybycie na ceremonię rodzinom spoza granic państwa, ale by nie sprawić im zawodu, Mszę św. transmitowano na żywo i udostępniono także kazanie.

Skip to content