Przejdź do treści

Piknik strzelecki w Krotoszynie

  • przez

Na strzelnicy w Krotoszynie – stanowiska do broni krótkiej

Ponieważ kręgi wiernych związanych z Tradycją katolicką z roku na rok zyskują coraz więcej amatorów strzelectwa sportowego, narodził się pomysł zorganizowania pikniku dla miłośników broni palnej. W tym roku pierwszy taki piknik odbył się 19 września w Krotoszynie, w województwie wielkopolskim.

Spontaniczna inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę, a liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów. Leśna strzelnica Polskiego Związku Łowieckiego przyciągnęła bowiem – oprócz samych strzelających w liczbie ok. 50 (w tym kilkunastu z własną bronią) – także całe rodziny; łącznie zjawiło się ponad 150 osób. Pogoda dopisała i chociaż wrześniowy poranek był chłodny, cała reszta słonecznego dnia sprzyjała strzelaniu.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 polową Mszą św., odprawioną przez ks. Łukasza Szydłowskiego FSSPX. Następnie uczestnicy podążyli na wybrane stanowiska: do ich dyspozycji czekały cztery osie strzeleckie, które pozwoliły spróbować swoich sił w strzelaniu na krótki dystans z broni krótkiej lub na długi – z karabinów. Szczególną atrakcją było strzelanie ze strzelb myśliwskich do celów ruchomych (popperów i rzutków), których trafienie daje strzelcowi szczególną satysfakcję. Osobne stanowisko przeznaczono dla dzieci, które pod okiem instruktorów również mogły przejść swój „chrzest bojowy”.

Teren strzelnicy był doskonale przystosowany na takie okazje. Oprócz stanowisk strzeleckich i pokaźnej wiaty, która pomieściła zaopatrzenie – wiktuały przywiezione przez uczestników oraz grill z kiełbaskami – pozostało jeszcze mnóstwo miejsca do zabawy dla dzieci oraz odpoczynek i towarzyskie pogawędki dla matek z ich najmłodszymi pociechami. Dzięki temu nikt nie skarżył się na nudę i pół dnia minęło w okamgnieniu!

Spotkanie było wyjątkowo udane i należy mieć nadzieję, że da początek „nowej świeckiej tradycji”.

Skip to content