Przejdź do treści

Krucjata różańcowa o Mszę św. i powołania

Drodzy Członkowie Bractwa, Wierni i Przyjaciele!

Zwracam się z pilnym i gorącym apelem zarówno do Was, jak i do wszystkich, którym możecie przekazać tę prośbę: połączmy nasze wysiłki, aby wyjednać u Boga całkowitą wolność publicznego sprawowania Mszy św. oraz uczestniczenia w niej! Najświętsza ofiara Mszy jest naszym najcenniejszym skarbem; oby ponownie mogła być sprawowana z całkowitą wolnością, gdyż zawiera w sobie lekarstwo na wszystkie problemy, wszelkie choroby i to, co może napełniać nas lękiem.

Pragniemy dodać do tego także drugą, równie ważną intencję modlitewną: o powołania! Módlmy się wszyscy, błagajmy Niebo, aby zesłało licznych robotników do winnicy Pańskiej. Potrzebujemy wielu świętych kapłanów. Nasze seminaria muszą być zawsze pełne! Dusze są spragnione, a nie ma wystarczającej liczby kapłanów, aby zaspokoić ich potrzeby.

Czy możemy pozostać obojętni na obecną sytuację? Zbawiciel obiecał nam: „Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; i kto szuka, znajduje; a pukającemu będzie otworzone” (Mt 7, 8). Zróbmy więc to, co do nas należy. Łaski otrzymuje się jedynie wówczas, gdy prosi się o nie usilnie i wytrwale.

Drodzy Przyjaciele, chciałbym zachęcić Was wszystkich: tak młodych, jak i starszych; zarówno świeckich, jak i poświęconych Bogu – błagam Was, abyście przyłączyli się do tej krucjaty modlitewnej o Mszę i powołania. Krzyżowcy wyruszyli, aby oswobodzić grób naszego Pana Jezusa Chrystusa. My wyruszamy, aby oswobodzić skarbiec Chrystusa Króla – Jego spuściznę miłości!

Kiedy rozpoczniemy tę krucjatę? 21 listopada, w uroczystość Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Kto będzie jej głównodowodzącym? Ta, która stała u stóp krzyża i do której powiedziano: „Niewiasto, oto syn twój”. Ta, której powierzono opiekę nad nami, której Serce jest tak dobre, a wstawiennictwo jest wszechmocne!

Jaką bronią będziemy się posługiwać? Tą, którą dało nam samo Niebo – różańcem, bronią dostępną dla wszystkich i łatwą w użyciu, niezwykle skuteczną w uzyskiwaniu łask od Serca Bożego i zarazem straszliwą dla diabła, śmiertelnego wroga najświętszej ofiary Mszy i kapłanów.

Kiedy zakończy się ta krucjata? W Wielki Czwartek (1 kwietnia 2021 r.), w dzień, w który wspominamy ustanowienie zarówno Mszy św., jak i katolickiego kapłaństwa – dwóch naszych najcenniejszych skarbów.

Komu przedstawimy rezultat tej krucjaty? Samej Najświętszej Maryi Pannie. Każdy dystrykt zorganizuje zbiórkę indywidualnych zobowiązań i przekaże je we właściwym czasie Domowi Generalnemu.

Jeśli Niebo, dzięki wstawiennictwie Niepokalanej, da nam taką możliwość, Bractwo zorganizuje specjalną pielgrzymkę dziękczynną do Lourdes w październiku 2021 r.

Niech Bóg Wam błogosławi i wynagrodzi Wam Waszą wielkoduszność!

Menzingen, 11 listopada 2020, we wspomnienie św. Marcina z Tours
ks. Dawid Pagliarani FSSPX, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X

Aktualizacja 14.11:
Pobierz plik PDF z tabelą do notowania liczby odmówionych dziesiątek (do wydruku)

Skip to content