Przejdź do treści

Polska: Oblacje członków Bractwa Świętego Piusa X

Bp Bernard Fellay przyjmuje do Bractwa dziewięciu seminarzystów w Zaitzkofen

8 grudnia jest corocznie podwójnym świętem dla Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Po pierwsze, obchodzi ono uroczystość Bogarodzicy w Jej przywileju niepokalanego poczęcia, udzielonego Jej, aby została Matką Zbawiciela. Po drugie – ponieważ jest Ona Matką nie tylko fizycznego, ale także Mistycznego Ciała Chrystusa, stała się także Matką Kościoła i z tego powodu abp Marceli Lefebvre chciał, aby w tym dniu członkowie Bractwa składali lub odnawiali swoje oblacje.

Oblacja wieczysta ks. Jakuba Wawrzyna FSSPX w kościele pw. Niepokalanego Serca N.M.Panny w Gdyni

W tym roku była to także szczególny dzień dla Domu Autonomicznego Europy Środkowo-Wschodniej. W przeoracie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny ks. Jakub Wawrzyn FSSPX złożył swoją wieczystą oblację, a w przeoracie Chrystusa Króla w Mosinie k. Poznania członkiem Bractwa został ks. Witold Pobiedziński, były franciszkanin. Również jeden z polskich alumnów w seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen złożył swoją pierwszą, czasową oblację.

Oby Niepokalana wyjednała im wierność złożonym przyrzeczeniom oraz objęła swoją opieką całe Bractwo, którego apostolat jest powierzony Jej wstawiennictwu i opiece!

Skip to content