Przejdź do treści

Święcenia kapłańskie w seminariach Bractwa półkuli południowej

Święcenia kapłańskie w Bredell (RPA)

Podczas gdy seminaria Bractwa na półkuli północnej „odpoczywają” po czerwcowych święceniach kapłańskich, po drugiej stronie równika miesiące zimowe to kulminacja roku seminaryjnego. Na przełomie roku kościelnego seminaria w Argentynie i Australii przysporzyły Bractwu sześciu nowych kapłanów.

21 listopada w seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja w Argentynie bp Bernard Fellay udzielił seminarzystom niższych i wyższych święceń, a następnie nałożył ręce na trzech diakonów (Argentyńczyka, Brazylijczyka i Gwatemalczyka).
Z kolei w sobotę 5 grudnia trzech diakonów formowanych w seminarium Świętego Krzyża w Goulburn w Australii – dwóch Filipińczyków i Kenijczyk – otrzymało władzę kapłańską z rąk bp. Alfonsa de Galarrety. Ze względu na panujące na antypodach obostrzenia ich święcenia odbyły się w Bredell w Republice Południowej Afryki, gdzie mieści się siedziba dystryktu.
W ten sposób w 2020 r. liczba kapłanów Bractwa powiększyła się o 22 neoprezbiterów i obecnie wynosi 680. Módlmy się o wierność powołaniu dla tych, których Wieczny i Najwyższy Kapłan wybrał sobie, aby wzorem św. Jana Chrzciciela przygotowywali Mu drogę do ludzkich serc.

Skip to content