Japonia: Otwarcie przeoratu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Tokio

Ks. Tomasz Onoda FSSPX w kaplicy tokijskiego przeoratu

Po 27 latach apostolatu w Japonii, Bractwo Kapłańskie św. Piusa X otworzyło przeorat w stolicy tego kraju. Ze względu na rozmaite trudności ceremonia otwarcia, zaplanowana na wrzesień zeszłego roku, musiała zostać przełożona i odbyła się w pierwszą sobotę nowego roku (2 stycznia). W przeoracie Matki Boskiej Gwiazdy Zarannej (Stella Matutina) będzie na stałe mieszkało dwóch kapłanów.

Od czasu swoich święceń kapłańskich w czerwcu 1993 r. nowo mianowany przeor, ks. Tomasz Onoda FSSPX, nieustannie podróżował z Filipin do Japonii, aby prowadzić apostolat w swojej ojczyźnie. Do pomocy został mu teraz przydzielony Francuz, ks. Stefan Demornex FSSPX. Pamiętajmy o modlitwach w intencji owocnej posługi obu kapłanów, aby Kraj Wschodzącego Słońca przylgnął do Słońca Sprawiedliwości. Prośmy Najświętszą Maryję Pannę, aby Jej Niepokalane Serce zesłało deszcz łask na lud japoński!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kościoły i kaplice FSSPX, Z życia FSSPX i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.