Przejdź do treści

Argentyna: Obłóczyny w Seminarium Matki Bożej Współodkupicielki

Dziewięciu seminarzystów z La Reja, którzy w tym roku otrzymali sutannę

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, a zarazem w 40. rocznicę poświęcenia przez abp. Marcelego Lefebvre’a kamienia węgielnego pod budowę seminarium, w Argentynie odbyła się uroczystość obłóczyn seminarzystów pierwszego rocznika, tj. roku duchowości.

Dzięki Bogu w uroczystości mogło uczestniczyć dziewięciu seminarzystów, z których aż sześciu pochodzi z Meksyku – głównie dlatego, że w zeszłym roku połowa z nich nie mogła przybyć do La Reja, żeby rozpocząć formację w seminarium. Trzech pozostałych to Argentyńczyk, Chilijczyk i Nikaraguańczyk.

Dzień – ze względu na gęstą mgłę i niskie chmury, wiszące nad całym regionem – zapowiadał się dość ponuro, jednak mgła rozwiała się na samym początku uroczystej Mszy św., celebrowanej przez rektora seminarium, ks. Arnolda de Lassusa FSSPX. Jedynym smutnym akcentem był fakt, że poza rodziną seminarzysty z Argentyny żadna inna nie mogła wziąć udziału w obłóczynach z powodu obostrzeń związanych z tzw. pandemią.

Po tym, jak seminarzyści pierwszego roku zamienili świeckie ubrania na szaty duchowne, atmosfera w seminarium wydaje się bardziej podniosła – odczuwają to wszyscy członkowie wspólnoty.

Prosimy o modlitwę za tych młodych mężczyzn, żeby wytrwali w swoich postanowieniach na drodze do kapłaństwa.

Skip to content