Przejdź do treści

Nowa kaplica w Tczewie

  • przez

Nowa kaplica pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Tczewie

W sobotę 15 stycznia ok. 40 osób zebrało się podczas uroczystości poświęcenia nowo powstałej kaplicy Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Tczewie. Poświęcenia dokonał ks. Krzysztof Gołębiewski FSSPX, przeor z gdyńskiego przeoratu Niepokalanego Serca NMP, który będzie odpowiedzialny za tczewski apostolat. Podczas kazania wyjaśnił on, że Bractwo rozpoczyna tu działalność, żeby ułatwić wiernym udział w czcigodnej liturgii rzymskiej oraz dostęp do nieskażonej modernizmem doktryny katolickiej.

Idea przygotowania miejsca na kaplicę zrodziła się kilka miesięcy temu w gronie kilkunastu osób dojeżdżających do oddalonego o ok. 50 km kościoła w Gdyni. Jesienią ubiegłego roku w Tczewie odbyły się wykłady ks. Jakuba Wawrzyna FSSPX oraz ks. Łukasza Szydłowskiego FSSPX, a w święto Chrystusa Króla (31 października) została odprawiona pierwsza Msza św. W listopadzie ks. Gołębiewski regularnie odprawiał w Tczewie Mszę św. podczas rekolekcji poświęconych istocie Najświętszej Ofiary. W tym czasie trwały poszukiwania odpowiedniego pomieszczenia na kaplicę; po jego znalezieniu rozpoczęto konieczne prace adaptacyjne, których efekt można zobaczyć na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Kaplica mieści się w pięknym ceglanym budynku przy ul. Chopina 35, w samym centrum Tczewa, nieopodal Wisły. Miejmy nadzieję, że już wkrótce jej wnętrze wypełnią nowi wierni z Kociewia i okolic, spragnieni tradycyjnego duszpasterstwa.
Msze św. w kaplicy pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Tczewie będą odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.00, a po nich będą głoszone katechezy dla dorosłych.

Skip to content