Przejdź do treści

Pielgrzymka dróżkami Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej (aktualizacja)

Pielgrzymi na dróżkach Matki Bożej

W sobotę 21 maja grupa około sześćdziesięciu pielgrzymów z południowej Polski wyruszyła na dróżki Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, żeby w miesiącu poświęconym Najświętszej Maryi Pannie oddać Jej cześć i prosić Ją o pomoc w swoich intencjach. Tym razem pątników prowadził ks. Cezary Winiarek, który od kilku miesięcy posługuje w krakowskim przeoracie.

Chociaż rankiem tego dnia w Krakowie dość mocno padało, to w samej Kalwarii pogoda sprzyjała pielgrzymom: było sucho i dość ciepło, ale nie upalnie. Zapewne najbardziej docenili to rodzice małych oraz bardzo małych dzieci, które – podobnie zresztą jak w zeszłym roku – stanowiły pokaźną część grupy.
Trasę, tak dobrze znaną wielu pątnikom, pokonano przy wtórze pieśni maryjnych i modlitwy różańcowej. Obiekty należące do dróżek Matki Bożej są podzielone na trzy grupy, tzw. cykle, odpowiadające trzem okresom z życia Maryi: boleści, zaśnięcia i wniebowzięcia. Nawiedzając kapliczki należące do każdego z cykli, odmawiano tajemnice bolesne, radosne i chwalebne różańca; przy każdej stacji ks. Winiarek odczytywał rozważania, osnute wokół życia i tytułów Najświętszej Maryi Panny.

Pielgrzymkę zakończyło jak zwykle kapłańskie błogosławieństwo, po którym uczestnicy indywidualnie udali się przed cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej, żeby polecić Jej swój trud i prosić o łaski.

Zobacz też

galeria fotograficzna (1)
galeria fotograficzna (2)
rozważania na dróżkach Matki Bożej (plik PDF)

Aktualizacja 30.05.2022 r.: dodano drugą galerię fotograficzną

Skip to content