Przejdź do treści

Piknik strzelecki w Jaworznie

22 października na strzelnicy Hubertech w Jaworznie odbył się piknik strzelecki, zorganizowany przez wiernych Bractwa św. Piusa X. Dzięki pomocy i życzliwości właścicieli obiektu amatorzy broni palnej z kaplic z całej Polski mieli możliwość spotkania się, integracji oraz skorzystania z osi strzeleckich.

Strzelnica Hubertech to obiekt sportowy i rekreacyjny, od lat związany ze strzelectwem i myślistwem. Strzelnica, zlokalizowana na zalesionym terenie daleko od innych zabudowań, oferuje oś karabinową, osie trap i skeet, a także oś w pawilonie strzeleckim, z którego korzystano podczas pikniku.

Pomimo niesprzyjającej pogody uczestników przybyło sporo, o różnym poziomie umiejętności strzeleckich: od początkujących po zaawansowanych. W programie przewidziano cztery pakiety do wyboru, w tym także pakiet dla dzieci; można było również postrzelać z własnej broni. Z pakietem dobranym odpowiednio do własnych preferencji, uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów przystąpili do strzelania. Efekty były różne – jedni trafiali do celu częściej, a inni… rzadziej. Niektórzy odkryli w sobie nową pasję, inni utwierdzili się w przekonaniu, że strzelectwo nie jest dla nich. Wszyscy bawili się bardzo dobrze i z dumą chwalili się trafieniami. Pomimo dużej ilości broni i amunicji organizatorzy zapewnili bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Obecni na strzelnicy instruktorzy rzeczowo i przystępnie tłumaczyli, jak należy poprawnie ładować i trzymać broń, a także jak zgrywać przyrządy celownicze, żeby trafiać w cel.

Przez cały czas trwania pikniku było się czym posilić: uczestnicy zadbali, żeby nie dla nikogo nie zabrakło dań z grilla, sałatek, a także słodkich przekąsek w postaci ciast i cukierków. Dla wielu osób była to okazja nie tylko do tego, aby sprawdzić się w strzelectwie, ale także aby mile spędzić czas z osobami posiadającymi podobną pasję. Wszyscy pochwalili inicjatywę zorganizowania pikniku i wyrazili chęć częstszego spotykania się w podobnych okolicznościach.

Zobacz też relację z poprzedniego pikniku w Krotoszynie (2020).

Skip to content