Przejdź do treści

Francja: Zmarł ks. Odon Stefan Peignot FSSPX

Ks. Odon Stefan Peignot FSSPX

Powierzamy Waszym modlitwom spokój duszy naszego współbrata, śp. ks. Odona Stefana Peignota FSSPX, brata ks. Gonzagi Peignota FSSPX, który w poniedziałek 28 listopada 2022 r., zaopatrzony sakramentami naszej Świętej Matki Kościoła, zmarł pobożnie w domu swoich rodziców w wieku 41 lat, w 14. roku kapłaństwa.

Ksiądz Odon Peignot urodził się 3 kwietnia 1981 r. w Paryżu; po ukończeniu studiów prawniczych wstąpił do seminarium w Ecône, gdzie 29 czerwca 2009 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk bp. Bernarda Fellaya. Po święceniach posługiwał w szkole św. Michała w Niherne, a następnie kierował szkołą zawodową im. Philiberta Vrau w La Martinerie w Regionie Centralnym.

W 2019 r. zdiagnozowano u niego podwójny nowotwór. Ks. Peignot budował swoich współbraci i podopiecznych nieustającym spokojem, z którym znosił swoje cierpienia.

Mszę św. żałobną odprawiono w sobotę 3 grudnia kościele pw. św. Mikołaja du Chardonnet w Paryżu; takąż Mszę – bez obecności ciała – odprawiono również w La Martinerie, gdzie popołudniem tego samego dnia odbyły się uroczystości pogrzebowe.
Skip to content