Przejdź do treści

Józefów: Prymicje ks. Michała Freja FSSPX

Ks. Michał Frej FSSPX odprawił prymicyjną Mszę św. w kalicy w Józefowie

24 czerwca br. w Seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen (Bawaria) bp Alfons de Galarreta wyświęcił dwóch kapłanów, m.in. Polaka, ks. Michała Freja FSSPX. W sobotę 15 lipca 2023 r. ks. Frej odprawił w kaplicy pw. Świętej Rodziny w Józefowie uroczystą Mszę św., po której udzielił wiernym błogosławieństwa prymicyjnego.

Podczas Mszy św. rolę diakona pełnił ks. Krzysztof Gołębiewski FSSPX, a subdiakona – ks. Bartosz Tokarski FSSPX. Kazanie wygłosił ks. Konstantyn Najmowicz FSSPX. Podkreślił ogromne możliwości, jakie nosi w sobie każdy kapłan, przywołując przykład proroka Eliasza, który w pojedynkę nawrócił cały naród. Dzięki godności nadanej mu przez Pana Boga kapłan – i tylko on – może odpuszczać grzechy śmiertelne, czyli zamieniać wyroki potępienia na perspektywę zbawienia. Ks. Najmowicz zwrócił także uwagę na kapłański przywilej bycia przyjacielem Pana Boga, a kierując swoje słowa bezpośrednio do neoprezbitera wezwał go do szukania wytchnienia oraz czerpania nowych sił przed Najświętszym Sakramentem oraz wytrwałej modlitwy różańcowej, podkreślając, że wytrwanie w łasce jest niemożliwe bez pomocy Najświętszej Maryi Panny, która kapłanów otacza szczególną opieką.

Po zakończeniu Mszy św. ks. Frej udzielił błogosławieństwa prymicyjnego – warto dodać, że nowo wyświęcony kapłan ma do tego prawo przez rok od dnia święceń. Następnie księża i wierni udali się na mały poczęstunek w Szkole św. Tomasza z Akwinu, a w tym czasie wiele osób jeszcze bezpośrednio składało ks. Frejowi życzenia i wręczało ofiary, udzielając tym samym wsparcia, tak potrzebnego zwłaszcza na początku drogi kapłańskiej.

Skip to content