Przejdź do treści

Francja: Wieczysta profesja zakonna w Fanjeaux

Wieczysta profesja zakonna sióstr dominikanek w kościele w Montréal

4 sierpnia 2023 r. w kościele pod wezwaniem św. Józefa w malowniczej miejscowości Montréal-de-l’Aude na południu Francji osiem zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Nauczających Najświętszego Imienia Jezus z Fanjeaux złożyło swoją pierwszą profesję, zaś sześć – wieczystą profesję zakonną; wśród nich była pochodząca z Tuchowa s. Maria Karolina.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., podczas której każda z sześciu sióstr, klęcząc przed matką generalną, wypowiedziała akt profesji, ślubując posłuszeństwo Bogu, Najświętszej Maryi Pannie, św. Dominikowi, św. Katarzynie ze Sieny oraz matce generalnej, a także życie wedle statutu Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Nauczających z Fanjeaux aż do śmierci. Po zakończeniu wzruszającej uroczystości siostry dominikanki wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi udały się na poczęstunek do Fanjeaux, gdzie znajdują się dom generalny i nowicjat zgromadzenia. Tam w serdecznej atmosferze i przy pięknej, słonecznej pogodzie aż do popołudnia trwały rozmowy oraz spacery po okolicznym parku.

Siostra Maria Karolina (w świecie: Karolina Kozioł) wstąpiła do nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Dominikanek w 2015 r., a w 2018 r. złożyła pierwsze śluby. Obecnie odbywa swoją posługę w Broeleck w Niemczech, gdzie jako wychowawczyni ma pod opieką dzieci ze szkoły podstawowej.

Skip to content