Przejdź do treści

IX Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do Gietrzwałdu

Pielgrzymi w drodze do Gietrzwałdu

W sobotę 9 września ponad tysiąc wiernych z różnych stron Polski zjechało do Olsztyna, żeby stamtąd pielgrzymować do Gietrzwałdu i zanieść swoje prośby przed tron Matki Bożej. Po wotywnej Mszy św. ku czci NMPanny, którą odprawił ks. Krzysztof Gołębiewski FSSPX, pątnicy wyruszyli w liczącą ok. 16 kilometrów drogę.

Swoje kazanie oraz wygłaszane podczas postojów konferencje duchowne ks. Gołębiewski poświęcił oczywiście Niepokalanej; ich wspólną myślą przewodnią była konieczność naszego upodobniania się do Maryi. Gdyński przeor wyjaśniał, w czym możemy i powinniśmy być do Niej podobni oraz jak stać się prawdziwym dzieckiem i sługą Niepokalanej. Modlitwy odmawiane w czasie przemierzania pielgrzymiego szlaku prowadził ks. Adam Cieśla z gdyńskiego przeoratu Bractwa.

Niektórzy pielgrzymi skorzystali z okazji, żeby wśród spotkanych mieszkańców przydrożnych miejscowości rozprowadzać broszurki Rycerstwa Niepokalanej.

Pogoda sprzyjała pielgrzymom. Po dotarciu na miejsce i modlitwie w gietrzwałdzkim sanktuarium, pątnicy przed powrotem do domu mogli wzmocnić się smacznymi potrawami przygotowanymi przez braci, przedseminarzystów i wolontariuszy.

Nagrania

Kazanie podczas Mszy św.:

Nauka 1:

Nauka 2:

Nauka 3:

Czytaj rozważania różańcowe podczas pielgrzymki.

Galeria fotograficzna

Skip to content