Przejdź do treści

Relacja z pieszej pielgrzymki do Tuchowa

Pielgrzymi w drodze do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej

W sobotę 14 października 2023 r. już po raz trzeci z Tarnowa wyruszyła pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej – Pani Ziemi Tarnowskiej. Po raz pierwszy wyruszyliśmy na tę trasę we wrześniu 2021 r. w podzięce za liczne powołania kapłańskie, jakimi zostało obdarzone Bractwo Kapłańskie św. Piusa X. W zeszłym roku wynagradzaliśmy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za zniewagi i bluźnierstwa, których dopuścili się organizatorzy i wykonawcy spektaklu wystawionego w krakowskim Teatrze Proxima. W tym roku modliliśmy się o kolejne powołania kapłańskie i zakonne dla Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Mieliśmy także okazję do podtrzymania więzi łączącej nas z Tuchowem, gdzie przez około 16 lat znajdowała się nasza kaplica.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą, odprawioną w tarnowskiej kaplicy przez ks. Antoniego Myślińskiego FSSPX. Wyruszyliśmy śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a po nich ks. Myśliński prowadził modlitwę różańcową przeplataną śpiewem pieśni maryjnych.

Dosyć szybko pokonywaliśmy trasę z Tarnowa do Tuchowa, przepiękna pogoda była wspaniałym darem Niebios, a cudowne widoki cieszyły oczy pątników. Pierwszy dłuższy odpoczynek przypadł nieopodal drewnianego kościoła pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie. Po odśpiewaniu Bogurodzicy zanieśliśmy przed oblicze świętego nasze prośby i modlitwy. Na każdym postoju „ekipa wspierająca” dostarczała wodę i prowiant, m.in. przepyszne domowe ciasto.

W tym roku pielgrzymi zanosili do Matki Bożej Tuchowskiej nie tylko swoje osobiste modlitwy, ale i prośby o pomyślność dla naszej Ojczyzny w przededniu wyborów parlamentarnych. Tuż przed Tuchowem jedna z wiernych otrzymała wiadomość, że jej wnuk znalazł się w szpitalu i konieczna jest natychmiastowa operacja, więc pielgrzymi włączyli się w modlitwę w tej intencji.

Po wejściu do sanktuarium i pokłonieniu się Matce Bożej pątnicy odśpiewali Bogurodzicę i Salve Regina, by potem, modląc się w ciszy przed Jej obrazem, powierzyć Jej wszystkie swoje sprawy.

Galeria fotograficzna

Skip to content