Przejdź do treści

Zaitzkofen: Kolejny rok obfity w powołania

Ks. Paschalis Schreiber FSSPX, rektor seminarium w Zaiztkofen, i nowi alumni

Od lat rośnie liczba alumnów seminariów duchownych prowadzonych przez Bractwo Kapłańskie św. Piusa X. W tym roku do Zaitzkofen przybyło piętnastu kandydatów: siedmiu Polaków, trzech Niemców, Chorwat, Czech, Holender i Słowak oraz jeden brat postulant narodowości niemieckiej. Pierwszy rocznik seminaryjny prezentuje się więc niezwykle okazale.

Dla większości seminarzystów rok akademicki rozpoczął się rekolekcjami w połowie września, a pod koniec tego miesiąca wygłoszono pierwsze wykłady. Pierwszoroczni pojawili się w Zaitzkofen na początku października, a następnie udali się do austriackiego Jaidhofu na tygodniowe rekolekcje ignacjańskie, żeby po powrocie rozpocząć wdrażanie się w codzienność seminaryjnego życia.

Przez wzgląd na stale rosnącą liczbę nowych kandydatów Seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa wkrótce mogłoby nie być zdolne do przyjmowania kolejnych, gdyby nie projekt nowego budynku mieszkalnego, wznoszonego na potrzeby przyszłych – Deo volente – licznych roczników. Pozwolenie na budowę nowego budynku zostało wydane zaledwie przed kilku tygodniami.

Skip to content