Przejdź do treści

Zaitzkofen: Poświęcenie kamienia węgielnego

Biskup de Galarreta błogosławi kamień węgielny nowego budynku seminaryjnego w Zaiztkofen

W niedzielę Sześćdziesiątnicy w Zaitzkofen odbyło się uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego, inaugurujące kolejny etap rozbudowy gmachu seminaryjnego. Bp Alfons de Galarreta, przybyły na uroczystości udzielenia tonsury i niższych święceń duchownych, wkroczył na plac budowy na czele wspólnoty seminaryjnej, aby prosić o błogosławieństwo Boże dla tej tak szeroko zakrojonej i ważnej inicjatywy.

Plac budowy znaczą hałdy wykopanej ziemi i wielki dół za Albertinum. Kazania wygłoszone ostatnimi dniami przez bp. de Galarretę uwypuklały znaczenie, jakie dla odnowy całego Kościoła ma odnowa katolickiego kapłaństwa. Teraz, na placu przyszłej budowy, hierarcha podkreślił, że ceremonii błogosławieństwa kamienia węgielnego nie można zrównywać ze świeckim zwyczajem jego wmurowania, ponieważ jej istotą jest zawierzenie budowy Bożej mądrości, która każde przedsięwzięcie czynione w jej imię wiedzie do dobrego kresu.

Rozbudowa seminarium to nie tylko ogromna radość dla sług Bożych, lecz nade wszystko akt uwielbienia Jego imienia – dlatego odśpiewana litania do patronującego seminarium Serca Pana Jezusa stanowiła należyte zwieńczenie ceremonii.

Skip to content