Przejdź do treści

Bp Wit Huonder RIP

Bp Wit Huonder (*1942 †2024)

W Wielką Środę, opatrzony św. sakramentami, zmarł w Szwajcarii bp Wit Huonder. Na miesiąc przed swymi 82. urodzinami oddał duszę Bogu po krótkiej chorobie, wiedząc doskonale, że jest to choroba śmiertelna.

Biskup Huonder został hospitalizowany 19 marca 2024 r., w uroczystość św. Józefa. 25 marca – w Wielki Poniedziałek – została ogłoszona diagnoza. Od tej chwili bp Huonder, całkowicie posłuszny Bożej opatrzności, nieustannie ofiarowywał swoje cierpienia za Kościół katolicki. Okazywał również wdzięczność Bractwu św. Piusa X, a w szczególności Instytutowi Sancta Maria w Wangs (Szwajcaria), gdzie spędził swoje ostatnie lata, przepełniony radością, że nadal może pełnić posługę duszpasterską, i będąc godnym podziwu wzorem życia modlitwą i miłością do Najświętszego Sakramentu.

Zmarły zostanie pochowany 17 kwietnia, jednak nie w katedrze w Chur, będącą tradycyjnym miejscem spoczynku biskupów tej diecezji, ale w krypcie seminaryjnego kościoła w Écone, o co prosił kilka lat temu; na dwa dni przed śmiercią w obecności bp Józefa Bonnemain, obecnego ordynariusza Chur, potwierdził swoje życzenie.

Duszę śp. bp. Wita Huondera polecamy modlitwom naszych Czytelników, aby jak najszybciej mogła osiągnąć szczęście wieczne.

Zobacz też

Skip to content