Przejdź do treści

Brok: Dni skupienia dla rodzin

Chwila rekreacji podczas dni skupienia dla rodzin

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, w tym roku w Broku nad Bugiem odbyły się dwa turnusy dni skupienia dla rodzin: pierwszy od 1 do 5 maja, drugi – od 30 maja do 3 czerwca. Opiekunami duchowymi byli ks. Krzysztof Gołębiewski FSSPX oraz ks. Łukasz Szydłowski FSSPX. W pięknej, nadbużańskiej scenerii starsi i młodsi spędzali czas na wypoczynku, słuchaniu konferencji duchowych, modlitwie i rozmowach.

Każdy dzień rozpoczynał się Mszą świętą, po której wszyscy udawali się na śniadanie. Kolejnym punktem dnia była nauka rekolekcyjna, którą głosił ks. Gołębiewski. W tym roku wykłady dotyczyły wychowania. Małżonkowie otrzymali liczne wskazówki, jak wychowywać swoje dzieci i w jaki sposób rozpalać w nich prawdziwą miłość do Pana Boga. Po wysłuchaniu nauk rodzice spędzali czas na rozmowach i wymienianiu się doświadczeniami; w tym czasie młodsze dzieci przebywały pod czujnym okiem opiekunek i opiekunów, a młodzież – br. Maksymiliana FSSPX. Około godziny trzynastej uczestnicy zbierali się w stołówce, żeby zjeść pyszny obiad, a po nim wspólnie szli na spacer nad Bugiem lub na lody. Po powrocie odbywał się drugi wykład dla dorosłych, po nim nabożeństwo, odpowiednie dla miesiąca: majowe lub czerwcowe, a wreszcie różaniec. U schyłku dnia była kolacja w stołówce lub ognisko.

Ostatniego wieczora uczestnicy dni skupienia mogli potańczyć przy dobrej muzyce, co bardzo spodobało się zarówno małżonkom, jak i ich dzieciom.

Po tak owocnie spędzonym czasie żal było wyjeżdżać. Ufamy, że wskazówki, które uczestnicy otrzymali podczas wykładów, pomogą im w trudnym dziele wychowania dzieci, a znajomości, które zawarli, przetrwają długie lata.

Fotorelacja z pierwszego turnusu

Zdjęcia z drugiego turnusu:

Skip to content