Przejdź do treści

czerwiec 2026

Relacja z „rekolekcji w drodze”

Bazylika kodeńska – jeden z punktów na trasie podlaskiej pielgrzymki

W ciepły słoneczny poniedziałkowy poranek wyruszyła na szlak około pięćdziesię­cioosobowa grupa rekolektantów. Były to już trzecie „rekolekcje w drodze”, a drugie zorga­nizowane na Podlasiu. Tematem przewodnim była obrona wiary oraz mar­tyrologia unitów podlaskich. Dzięki ks. Jarosławowi Miłkowskiemu, naszemu opieku­nowi duchowemu, poznaliśmy historię, o której dziś mówi się niewiele, a jeśli już, to często bywa przedstawia­na w sposób spłycony, zniekształcony, a nawet zafałszowany. Codzienne wykłady odsłaniały nam ważne fragmenty historii Kościoła, a miejsca, które odwiedzaliśmy, przybliżały postawę tych, którzy w obronie wiary oddawali zdrowie i majątek, a nawet ryzykowali życiem swoim i swoich rodzin.

Dowiedz się więcej »Relacja z „rekolekcji w drodze”

II Piesza Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do Starego Sącza

Pielgrzymi przed wejściem do sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu

Rankiem 30 maja br., po Mszy św. odprawionej przez ks. Huberta Kuszpę FSSPX w kaplicy w Nowym Sączu, grupa około osiemdziesięciorga wiernych wyruszyła na pielgrzymkę do sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu. Droga, licząca ok. 9 km, wiodła przez lasy i pola. Idąc, pątnicy śpiewali Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, różaniec i Gorzkie żale. Podczas postoju wysłuchali wykładu o głębokim sensie pielgrzymowania. 

Dowiedz się więcej »II Piesza Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do Starego Sącza

Polska: VI Marsz dla Królowej Polski w Częstochowie

Tegoroczny marsz zgromadził rekordową liczbę uczestników
Marsz dla Królowej Polski to jedyne w naszej ojczyźnie oddolnie organizowane obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej. W tym roku marsz przeszedł ulicami Częstochowy po raz szósty, tym razem nową trasą, a liczba uczestników zaskoczyła organizatorów.

Dowiedz się więcej »Polska: VI Marsz dla Królowej Polski w Częstochowie

Ite ad Ioseph! Relacja z pielgrzymki do Kalisza

Kolumna pielgrzymów w drodze do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

W tegorocznej pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wzięło udział prawie 250 wiernych ‒ dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym! ‒ których znaczną część stanowiły rodziny z dziećmi. Aby na czas dotrzeć do Józefowa koło Opatówka, skąd mieliśmy wyruszyć, zdecydowana większość pielgrzymów wyjechała z domu o świcie, samochodem lub pociągiem. Byli jednak i tacy, którzy dotarli na miejsce już w czwartek wieczorem i spędzili noc pod namiotem. Chcieli być gotowi i w całości poświęcić dzień 1 maja, święto św. Józefa Robotnika, właśnie jemu.

Dowiedz się więcej »Ite ad Ioseph! Relacja z pielgrzymki do Kalisza

TRADITIO ‒ Z miłości do Kościoła

Dom Generalny Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X ma przyjemność ogłosić premierę cyklu dokumentalnego TRADITIO – Z miłości do Kościoła, przedstawiającego życie i działalność apostolską księży Bractwa na całym świecie. Realizowany przez dwa lata, od czerwca 2024 do maja 2026 r., został przygotowany przez dwóch młodych studentów ze Szwajcarii i Niemiec we współpracy z Domem Generalnym. TRADITIO składa się z trzech pełnometrażowych filmów, których łączny czas trwania przekracza cztery godziny. Jest to największy i najbardziej ambitny projekt filmowy, jaki kiedykolwiek podjęło się zrealizować Bractwo św. Piusa X.

Dowiedz się więcej »TRADITIO ‒ Z miłości do Kościoła

Relacja z pielgrzymki do Skrzatusza

Jedna z konferencji, wygłaszanych przez ks. Mariusza Kowalskiego podczas postoju
W wigilię Zielonych Świątek grupa wiernych z kaplicy pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pile wyruszyła do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, aby podziękować Jej za doznane łaski i prosić o nowe. Pielgrzymów prowadził ks. Mariusz Kowalski, który w pilskiej kaplicy odprawił Mszę św.

Dowiedz się więcej »Relacja z pielgrzymki do Skrzatusza

I Piesza Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do sanktuarium w Rostkowie

Pielgrzymi w drodze do sanktuarium w Rostkowie
W sobotę 16 maja br., we wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski, spod kaplicy w Rafałach wyruszyła I Piesza Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Pielgrzymka została zorganizowana w związku z przypadającą w tym roku trzechsetną rocznicą kanonizacji św. Stanisława Kostki, wyznawcy i patrona Polski.

Dowiedz się więcej »I Piesza Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do sanktuarium w Rostkowie

Skip to content