Relacja z „rekolekcji w drodze”

W ciepły słoneczny poniedziałkowy poranek wyruszyła na szlak około pięćdziesięcioosobowa grupa rekolektantów. Były to już trzecie „rekolekcje w drodze”, a drugie zorganizowane na Podlasiu. Tematem przewodnim była obrona wiary oraz martyrologia unitów podlaskich. Dzięki ks. Jarosławowi Miłkowskiemu, naszemu opiekunowi duchowemu, poznaliśmy historię, o której dziś mówi się niewiele, a jeśli już, to często bywa przedstawiana w sposób spłycony, zniekształcony, a nawet zafałszowany. Codzienne wykłady odsłaniały nam ważne fragmenty historii Kościoła, a miejsca, które odwiedzaliśmy, przybliżały postawę tych, którzy w obronie wiary oddawali zdrowie i majątek, a nawet ryzykowali życiem swoim i swoich rodzin.




