
Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św.; po niej i po lekkim śniadaniu grupa blisko czterdzieściorga pątników pod przewodnictwem ks. Łukasza Szydłowskiego FSSPX wyruszyła w około 25-kilometrową trasę, prowadzącą przez malownicze tereny północnego Mazowsza. Czas marszu wypełniały modlitwa i rozmyślanie. W trakcie pielgrzymki ks. Szydłowski odczytał wiernym Deklarację wiary katolickiej, stanowiącą odpowiedź Bractwa na stawiane w ostatnich dniach zarzuty o dążenie do schizmy. Ponadto uczestnicy mieli okazję szczegółowo zapoznać się z życiorysem św. Stanisława Kostki, jego heroiczną postawą i niezłomną wiarą.
Pomimo nasilającego się deszczu i zmęczenia narastającego wraz z pokonywanymi kilometrami, około godziny 15:30 pielgrzymi nareszcie dotarli do sanktuarium w Rostkowie. Po wejściu do świątyni odmówili Litanię do św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka zakończyła się wspólnym zdjęciem i spożyciem posiłku, który stał się okazją do bliższego poznania i rozmów z wiernymi przybyłymi z różnych miejscowości.









