Przejdź do treści

o. Wojciech Gołaski OP

IV Piesza Pielgrzymka Wiernych Bractwa do Studzienicznej

Pielgrzymi w „kaplicy na wyspie”

2 maja 2026 r., w przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej, wierni uczęszczający do suwalskiej kaplicy Bractwa św. Piusa X już po raz czwarty udali się do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej, aby podziękować Jej za doznane łaski i zanieść Jej swoje prośby.
Dowiedz się więcej »IV Piesza Pielgrzymka Wiernych Bractwa do Studzienicznej

Lewin Kłodzki: Relacja z Dominikańskiego Tygodnia Duchowości

Piękna Kotlina Kłodzka to doskonałe miejsce na rekolekcje dominikańskie

Późnym popołudniem w niedzielę 3 sierpnia Mszą św. rozpoczęliśmy nasz Dominikański Tydzień Duchowości – rekolekcje zorganizowane, przygotowane i prowadzone przez o. Wojciecha Gołaskiego OP w ramach apostolatu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. W rekolekcjach wzięło udział około 130 osób, w tym czterdzieścioro dzieci w różnym wieku. Uczestnicy pochodzili z różnych środowisk i różnych miejsc Polski; były też dwie osoby z zagranicy – jedna ze Stanów Zjednoczonych, a druga z Niemiec. Ta różnorodność uczestników okazała się wielce pożyteczna, pozwalając wzajemnie uczyć się od siebie i skłaniając do pokory. Młodzi rodzice mieli okazję do wymiany doświadczeń, umocnienia się na trudnej rodzicielskiej drodze oraz do odrobiny wytchnienia, jako że starszymi dziećmi opiekowało się młode małżeństwo – dwoje „dobrych Samarytan” – organizując im różne zabawy na świeżym powietrzu. Rodzice małych dzieci wykazywali godny pochwały takt, opiekując się nimi tak czujnie, że dzieci w zasadzie nie przeszkadzały.

Dowiedz się więcej »Lewin Kłodzki: Relacja z Dominikańskiego Tygodnia Duchowości

Skip to content